Overname Itomic BV
![]() |
|
Naam: Norbert Werthenbach MBI-transactie: Participatie in Itomic BV Duur bemiddeling BuyInside: 3 maanden
Norbert Werthenbach (37 jaar) is op 13 januari jongstleden via BuyInside mede-aandeelhouder geworden van Itomic BV. Andere aandeelhouders zijn de oprichter van de onderneming Niels Wagemaker en het eveneens in Amsterdam gevestigde ICT-bedrijf Tagnet.
Itomic, opgericht in 2007 is een vooruitstrevende ontwerper en ontwikkelaar van geavanceerde (portal) websites en intuïtieve bedrijfsoftware, gebaseerd op bewezen webtechnologieën. Klanten bevinden zich met name in het MKB en kiezen voor Itomic vanwege de sterke focus op gebruikersgemak van websites, waardoor bezoekers langer vastgehouden kunnen worden.
Norbert heeft een achtergrond als ondernemer. De afgelopen drie jaar was hij als franchisenemer actief in de zakelijke telecommunicatie. De drang naar meer vrijheid en een ‘eigen’ bedrijf zette Norbert ertoe aan om zich te richten op een volledige bedrijfsovername. Na een korte zoektocht en de eerste gesprekken met Itomic zag hij echter ook de duidelijke voordelen in van een gedeeltelijke overname. Een partnership, waarvan met name in de sterke groeifase waarin deze onderneming zich bevindt, profijt kan worden getrokken. Belangrijke overwegingen voor Norbert om in Itomic te participeren waren het feit dat de oprichter een aantal specifieke (eigen) producten heeft ontwikkeld, die nu breed in de markt neergezet kunnen gaan worden. Het uitgebreide netwerk en de saleservaring van Norbert maakten dan ook dat Norbert de juiste persoon op het juiste moment was. De andere mede-aandeelhouder (Tagnet) kan vooral strategische voordelen en synergie bieden alsmede, door het openstellen van de klantenportefeuille, saleskansen.
Bemiddelingstraject Norbert Werthenbach is in augustus 2008 gestart met zijn traject bij BuyInside. Daarbij koos hij ervoor om ten eerste een gedegen BuyIn Memorandum samen met BuyInside op stellen via een ‘voorbereidingstraject’. Dit leverde hem een gefocust zoekprofiel op, dat sterk aansloot bij zijn persoonlijke profiel als ondernemer. In september startte BuyInside de bemiddeling en bracht Norbert in contact met meerdere over te nemen ICT-bedrijven. Begin oktober volgde de kennismaking met Itomic, van waaruit deze zeer snelle deal in 3 maanden tijd tot stand kwam.
|

